20. PKO Poznań Maraton startuje 20 października
20. PKO Poznań Maraton startuje już dziś! [UTRUDNIENIA, TRASA]

polecane

20. PKO Poznań Maraton startuje już dziś! [UTRUDNIENIA, TRASA]

Jerzy Stawiński
20 października, 2019
Biegi

PKO Poznań Maraton startuje 20 października! Trwają ostatnie przygotowania do jubileuszowego biegu. Maraton rozpocznie się na ulicy Grunwaldzkiej. Start zaplanowano na godzinę 9:00. Na pokonanie całej trasy 42,195 km uczestnicy mają 6 godzin. Gdzie pojawią się utrudnienia w ruchu? Jaka jest trasa maratonu?

20. PKO Poznań Maraton 20 października

20. PKO Poznań Maraton pobije wszelkie rekordy! Zapowiada się, że ustanowiony zostanie nowy rekord frekwencji na trasie biegu. Magnesem napędzającym ten fakt stały się jubileusz i nietypowa trasa maratonu. Organizatorzy konsultowali poszczególne jej etapy z uczestnikami poprzednich edycji. Po dopracowaniu szczegółów i uwzględnieniu wszystkich ważnych dla takiego przedsięwzięcia spraw przygotowano trasę, która przebiega ulicami:

trasa 20. PKO Poznań Maraton 2019

trasa 20. PKO Poznań Maraton

START: Grunwaldzka do Malwowej, nawrót i później → Grunwaldzka do Bułgarskiej → Bułgarska do Polska/Dąbrowskiego → Św. Wawrzyńca do Niestachowskiej → Niestachowska → Warmińska → Małopolska → Park Sołacki → Małopolska → Al. Wielkopolska → Nowowiejskiego → Solna → Solna/Małe Garbary → Estkowskiego → Wyszyńskiego → Rondo Śródka → Warszawska do Krańcowej → Krańcowa → Malta (dookoła) → Baraniaka → Dymka → Szwajcarska → Kurlandzka → Kurlandzka/Żegrze, w lewo w kierunku Ronda Żegrze → Żegrze → Rondo Żegrze → Hetmańska (do Arciszewskiego) → Arciszewskiego → Ściegiennego → Taczanowskiego → Jugosłowiańska do Grunwaldzkiej → Grunwaldzka → META: na Plac Marka, Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Tak zaplanowana trasa 20. PKO Poznań Maraton łączy kilka ważnych idei. Wyeliminowano z niej podbieg na ulicy Świętego Wawrzyńca, który od kilku edycji przypadał na 35 km trasy, a więc na 7 km przed metą. Na tym etapie zmęczenie zawodników jest tak duże, że był to istotny problem. Ponadto zawodnicy w zasięgu wzroku będą mieli Maltę! Biegacze darzą to miejsce ogromnym sentymentem – tutaj zlokalizowane były bramy startu i mety dwunastu pierwszych edycji Poznań Maraton. W tym roku uczestnicy maratonu pobiegną wzdłuż Jeziora Maltańskiego okrążając je praktycznie w całości, złapią oddech i nacieszą oczy pięknymi widokami.

20. PKO Poznań Maraton trasa i utrudnienia

PKO Poznań Maraton rozpocznie 6-cio kilometrowa prosta ulicą Grunwaldzką, następnie zawodnicy zawrócą i na wysokości Stadionu Poznań skręcą w lewo do zbiegu na ulicy Św. Wawrzyńca. Po 13 kilometrze biegacze przebiegną przez urokliwy Park Sołacki, al. Wielkopolską, ul. Solną aż do ul. Warszawskiej. Pobiegną dookoła Jeziora Maltańskiego, następnie po łuku ul. Kurlandzkiej wybiegną na końcowy etap trasy prowadzony ul. Hetmańską, Arciszewskiego i Ściegiennego, by z powrotem wbiec na ul. Grunwaldzką, która poprowadzi ich do mety na Planu Marka.

Pierwsze utrudnienia w ruchu wystartują tuż po godzinie 5:00. Wówczas odpowiednie służby zabezpieczać będą pierwsze metry trasy. Po godzinie 8:00 nastąpi zamknięcie wszystkich ulic, po których będą przebiegać zawodnicy poznańskiego maratonu. Start biegu głównego, który nastąpi o godzinie 9:00 będzie także oznaczać to, że na trasę wybiegnie około 7000 zawodników. Utrudnienia w ruchu dotkną również komunikację miejską ZTM Poznań. Przygotowano stosowne objazdy lub czasowe ograniczenia w kursowaniu autobusów czy tramwajów. W godzinach od 9:00 do 14:00 będzie najgorzej, bowiem zawodnicy będą poruszać się w dużych odstępach, co przyblokuje wiele ulic. Zakończenie utrudnień związane jest z regulaminowym czasem 6 godzin. W tym czasie zawodnicy powinni przebyć całą trasę 42,195 metrów oraz dotrzeć do mety.

Jak poruszać się po mieście w weekend maratoński?POMOŻEMY! Zadzwoń: +48 502 622 438Napisz:utrudnieniawruchu@…

Opublikowany przez Poznań Maraton Czwartek, 17 października 2019

Zmianie ulegną również rozkłady jazdy niektórych linii autobusowych i tramwajowych. ZTM Poznań informuje, że takie linie jak 6, 13, 15, 148, 159, 163, 169, 177, 251 czy 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17 oraz kilkanaście innych będzie okresowo wstrzymanych lub będą się poruszać wyznaczonymi objazdami.

UWAGA❗️ Od jutra działamy pod innym numerem telefonu!Zanim jednak zdecydujesz się z nami skontaktować telefonicznie…

Opublikowany przez Poznań Maraton Środa, 16 października 2019

W dniu 20 października uruchomiona zostanie specjalna infolinia, która będzie udzielać informacji o utrudnieniach, objazdach czy aktualnej sytuacji na drogach w obrębie trasy maratonu. Numer telefonu to: +48 502 622 438. Z organizatorem PKO Poznań Maraton można się kontaktować także za pomocą poczty e-mail: utrudnieniawruchu@marathon.poznan.pl Infolinia działa w godzinach od 7:00 do 15:00.

20. PKO Poznań Maraton 2019 – wyniki na żywo będą dostępne na stronie organizatora maratonu. Dodatkowo będzie prowadzona transmisja online z całego przebiegu zmagań na trasie. Link do relacji na żywo jest tutaj, zaś wyniki zawodników dostępne będą tutaj.

Źródło: https://marathon.poznan.pl/; fot. Adam Ciereszko

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Napój izotoniczny – jakie składniki i proporcje?

Aby przygotować napój izotoniczny, który zasili w energię nasze ciało potrzeba zarówno odpowiednich składników oraz wiedzy, jak to wszystko połączyć. Przy tej okazji skorzystamy z porady dietetyka Igora Dzierżanowskiego, który przedstawi prawidłowy skład napoju izotonicznego i podpowie z jakich składników go przygotować. (więcej…)