20. PKO Poznań Maraton 2019 trasa
W niedzielę 20. PKO Poznań Maraton! [ZNAMY CAŁĄ TRASĘ]

polecane

W niedzielę 20. PKO Poznań Maraton! [ZNAMY CAŁĄ TRASĘ]

Tomasz Wołoćko
20 października, 2019
Biegi

W niedzielę, 20 października odbędzie się tegoroczny PKO Poznań Maraton 2019. To już dwudziesty raz, kiedy oczy wszystkich biegaczy z Polski zwrócone będą na stolicę Wielkopolski. Start biegu głównego nastąpi o godzinie 9:00 z ulicy Grunwaldzkiej. Na zawodników czeka trasa 42,195 km poprowadzona ulicami Poznania. Jak prezentuje się wspomniana trasa? Gdzie pojawią się utrudnienia w ruchu?

znamy trasę 20. PKO Poznań Maraton 2019

W dniu 20 października (niedziela) rozpocznie się 20. PKO Poznań Maraton. Na ten jubileuszowy bieg ściągnie prawie 7000 zawodników, bowiem tyle nazwisk zgromadziła lista chętnych do udziału w maratonie. Start biegu nastąpi o godz. 9:00 z ulicy Grunwaldzkiej. Jest to miejsce położone blisko PKP Poznań oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich, więc w tym rejonie będą spore utrudnienia w ruchu dla osób zmotoryzowanych oraz pasażerów komunikacji miejskiej.

trasa 20. PKO Poznań Maraton 2019

Tegoroczna trasa 20. PKO Poznań Maraton jest wyjątkowa! Organizatorzy poświęcili sporo czasu, aby zaplanować ją tak, aby była ciekawa, płaska, bez męczących i długich podbiegów oraz, aby przebiegała przy znanych miejscach w Poznaniu. Uczestnicy biegu maratońskiego zawitają na Maltę! Dokładny przebieg trasy jest poniżej.

trasa 20. PKO Poznań Maraton

START: Grunwaldzka do Malwowej, nawrót i później → Grunwaldzka do Bułgarskiej → Bułgarska do Polska/Dąbrowskiego → Św. Wawrzyńca do Niestachowskiej → Niestachowska → Warmińska → Małopolska → Park Sołacki → Małopolska → Al. Wielkopolska → Nowowiejskiego → Solna → Solna/Małe Garbary → Estkowskiego → Wyszyńskiego → Rondo Śródka → Warszawska do Krańcowej → Krańcowa → Malta (dookoła) → Baraniaka → Dymka → Szwajcarska → Kurlandzka → Kurlandzka/Żegrze, w lewo w kierunku Ronda Żegrze → Żegrze → Rondo Żegrze → Hetmańska (do Arciszewskiego) → Arciszewskiego → Ściegiennego → Taczanowskiego → Jugosłowiańska do Grunwaldzkiej → Grunwaldzka → META: Plac Marka, Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Trasa PKO Poznań Maraton 2019 z lotu ptaka:

Utrudnienia w ruchu wystrzelą tuż przed godziną 8:00 w niedzielę, 20 października. Już po tej godzinie część ulic będzie zamknięta lub wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Największe utrudnienia w ruchu wytworzą się po starcie maratończyków, czyli po godzinie 9:00. Zawodnicy mają regulaminowe 6 godzin na przebiegnięcie całej trasy liczącej 42 km i 195 m. W tym czasie odpowiednie służby będą zabezpieczać trasę maratonu tak, aby była ona bezpieczna dla wszystkich uczestników – nie tylko zawodników, ale także pieszych czy kibiców. Wzdłuż trasy obowiązuje zakaz parkowania. Problemy z poruszaniem się po ulicach Poznania zakończą się około godz. 15:30. W tym czasie ostatni zawodnik maratonu powinien zameldować się na mecie na Placu Marka. Utrudnienia w ruchu nie ominą także komunikacji autobusowej oraz tramwajowej. Planowane są objazdy oraz czasowe wstrzymania kursowania niektórych linii ZTM Poznań.

Rozkład godzinowy w ramach 20. PKO Poznań Maraton 2019:
✅godz. 8:50 Start zawodników na wózkach
✅godz. 9:00 Start 20. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza
✅ok. 10:05 Finisz pierwszych zawodników na wózkach i dekoracje zwycięzców
✅ok. 11:05 Finisz pierwszych biegaczy i dekoracje zwycięzców
✅godz. 15:15 Zakończenie biegu

Trasa 20. PKO Poznań Maraton 2019

20. PKO Poznań Maraton będzie można śledzić na żywo za pomocą transmisji online. Relacja online z przebiegu zmagań zawodników na trasie dostępna będzie pod tym linkiem, zaś wyniki zawodników dostępne będą tutaj.

Nowe informacje, relacja na żywo, zdjęcia i wyniki PKO Poznań Maraton są także tutaj:

https://bieganieuskrzydla.pl/tag/maraton-poznan/

Źródło: https://marathon.poznan.pl/; fot. Adam Ciereszko

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Czy znajomość trasy maratonu może pomóc w przebiegnięciu biegu?

Udział w maratonie to potężne wyzwanie! Brawo, że poszukujesz informacji o maratonie – to znaczy, że myślisz o jego przebiegnięciu. Jednym z kluczowych czynników, które mogą wpłynąć na przebiegnięcie pierwszego w życiu maratonu, jest znajomość trasy, którą się pokonuje. Znając rozlokowanie punktów odżywczych, punktów z wodą, trudne wzniesienia i spadki czy inne charakterystyczne części trasy, biegacz może skuteczniej planować swój bieg, optymalnie wykorzystywać energię i osiągnąć lepszy wynik na mecie. Na co należy zwracać dużą uwagę, analizując trasę biegu? (więcej…)