20. PKO Poznań Maraton 2019. Gdzie szukać wyników? [WYNIKI, ZDJĘCIA]

polecane

20. PKO Poznań Maraton 2019. Gdzie szukać wyników? [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Tomasz Wołoćko
20 października, 2019
Aktualności

20. PKO Poznań Maraton stał się rzeczywistością! Tysiące zawodników wystartowało w niedzielny poranek, aby wziąć udział w tej niesamowitej imprezie. Gdzie poszukiwać wyników z maratonu? Gdzie są zdjęcia zawodników?

PKO Poznań Maraton zdjęcia

20. PKO Poznań Maraton był wyczekiwaną imprezą w kalendarzu na rok 2019. Jubileusze przyciągają jak magnes. Szczególnie takie, które dotyczą znanych i lubianych wydarzeń sportowych, a do takich zalicza się Poznań Maraton. Tegoroczna edycja przejdzie do historii jako bardzo udana. Dwa lata temu PKO Poznań Maraton ustanowił rekord frekwencji, ponieważ do mety dobiegło 6362 zawodników. Dla porównania w tym roku największym ulicznym maratonem jest Cracovia Maraton, który ukończyło 5231 biegaczy. To, czy edycja 2019 będzie rekordowa powinniśmy się dowiedzieć do końca dzisiejszego dnia. Gdzie są wyniki z maratonu?

20. PKO Poznań Maraton 2019 trasa

Wielkie święto biegania w stolicy Wielkopolski tradycyjnie wystartowało z ul. Grunwaldzkiej. O godzinie 9:00 pierwsza fala zawodników ruszyła na trasę liczącą 42 km i 195 m wytyczoną ulicami Poznania. Po jej przebyciu zawodnicy zameldowali się na mecie, którą dobrze pamiętają z poprzednich edycji biegu. Meta 20. PKO Poznań Maratonu zlokalizowana była na Placu Marka (teren Międzynarodowych Targów Poznańskich). Jaki był jej dokładny przebieg?

START: na ul. Grunwaldzkiej do Malwowej, gdzie wykonają nawrót, później będą się poruszać po: Grunwaldzka do Bułgarskiej, Bułgarska do Polska/Dąbrowskiego, Św. Wawrzyńca do Niestachowskiej, Niestachowska, Warmińska, Małopolska, Park Sołacki, Małopolska, Al. Wielkopolska, Nowowiejskiego, Solna, Solna/Małe Garbary, Estkowskiego, Wyszyńskiego, Rondo Śródka, Warszawska do Krańcowej, Krańcowa, Malta (dookoła), Baraniaka, Dymka, Szwajcarska, Kurlandzka, Kurlandzka/Żegrze, później w lewo w kierunku Ronda Żegrze, Żegrze, Rondo Żegrze, Hetmańska (do Arciszewskiego), Arciszewskiego, Ściegiennego, Taczanowskiego, Jugosłowiańska do ulicy Grunwaldzkiej, później Grunwaldzką i META: Plac Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

PKO Poznań Maraton 2019 wystartował

Wyniki z PKO Poznań Maraton 2019 zamieszczone zostały na stronach firmy prowadzącej pomiar czasu. Z wynikami tegorocznego biegu można się zapoznać pod tym linkiem. Wyniki można segregować w kategoriach OPEN, zawodniczek czy zawodników. Dodatkowo wyniki można zawęzić do kategorii wiekowych czy dodatkowych kategorii wprowadzonych podczas zapisów. W serwisie dostępne są także czasy poszczególnych uczestników na 5 km, 10 km, 15 km, 20 km i mecie trasy.

Wszystkie informacje, relacja, zdjęcia i wyniki PKO Poznań Maraton są tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/maraton-poznan/

fot. Kamil Nowak / Bieganie Uskrzydla, wykonane podczas startu;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Pierwszy trening biegowy. Jak biegać? [WIDEO]

Pierwszy trening biegowy nie będzie idealny, nie będzie cudowny, ale jest krokiem w stronę lepszego życia. Dzisiejszy poradnik jest dedykowany osobom, które chcą rozpocząć przygodę ze sportem, ale jeszcze nigdy nie biegały. Jak powinien wyglądać pierwszy trening biegowy? Jak się do niego przygotować? Czego możemy się spodziewać w trakcie biegu? (więcej…)