17. PKO Poznań Maraton – szybka trasa, lepsze bieganie

polecane

17. PKO Poznań Maraton – szybka trasa, lepsze bieganie

Kamil Nowak
5 sierpnia, 2016
Biegi

Organizatorzy 17. PKO Poznań Maraton postarali się, aby w 2016 roku trasa maratonu była dość zbliżona do tej z poprzedniej edycji. Daje to przewagę osobom, które startowały w 2015 roku i może skutkować osiągnięciem nowych życiówek. Jak wygląda trasa maratonu w Poznaniu? 

PKO Poznań Maraton 2016

W tym roku już po raz siedemnasty maratończycy wybiegną na ulice Poznania, by zmierzyć się z królewskim dystansem. Trasa jest podobna do ubiegłorocznej, choć tym razem biegacze ominą INEA Stadion. Poznań jest znakomicie przygotowany pod względem infrastruktury i możliwości przyjęcia dużej liczby biegaczy. Dlaczego organizatorzy przygotowali podobną trasę do tej z 2015 roku? Tak to komentują:

– Zgodnie z zasadą „trening czyni mistrza” daliśmy zawodnikom możliwość pokonania prawie takiej samej trasy, jak w ubiegłym roku wierząc, że zdobyte doświadczenie na tym dystansie w poprzedniej edycji wpłynie znacząco na poprawę czasu, w jakim pokonają go w tym roku. – mówi Dyrektor maratonu, Łukasz Miadziołko. – Trasa nie będzie przebiegać przez INEA Stadion, ale nie oddalimy się od niego za bardzo. Maratończycy nadal będą mogli podziwiać tą sportową wizytówkę Poznania, choć tym razem z zewnątrz.

Trasa jest mieszanką szybkich, szalonych zbiegów na Hetmańskiej i Warszawskiej, z wymagającymi siły mięśni i hartu ducha podbiegami na Górny Taras Rataj i na ul. Św. Wawrzyńca. Tradycją stało się już to, że przyszli maratończycy przebiegną również obok Malty (na około 24. i 25. kilometrze trasy), co pozwoli na podziwianie tej pięknej części Poznania i odpoczynek od odcinków poprowadzonych po miejskich ulicach.

Ze względu na to, że w tym roku obchodzimy rocznicę chrztu Polski, na trasie maratonu nie mogło zabraknąć Ostrowa Tumskiego, czyli miejsca w którym narodziło się państwo polskie. Po przeprawie przez Wartę zawodnicy pobiegną w kierunku zielonego zakątka Poznania, jednej z najpiękniejszych dzielnic miasta – Sołacza.

Duża wersja trasy biegu dostępna jest do pobrania pod tym linkiem – strona organizatora 17. PKO Poznań Maraton.

Informacja prasowa / opracowanie red. /autorem zdjęcia głównego jest Jakub Kaczmarczyk, 2015 r.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. Kornella pisze:

  Ja bardzo liczę na poprawienie wyniku z poprzedniego roku. Dużo ćwiczyłam na 17 edycję pko poznan

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Trzymamy kciuki! Powodzenia. Daj znać jak już będzie „po” 🙂

 2. Rebeka pisze:

  Zaraz wrzesień i intensywność przygotowań jest coraz większa. pko poznan maraton trzeba przebiec chociaż w 3 godziny.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Trzymamy kciuki za taki wynik na mecie ! 🙂

 3. Magda pisze:

  Super impreza. Lubię biegać i pomagać 😀

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Tanie buty do biegania. Czy opłaca się kupić buty do 100 zł?

Świat biegacza byłby cudowny, gdyby buty do biegania były tanie, wytrzymałe, zapewniały odpowiedni poziom amortyzacji i wygody. A najlepiej, gdyby przy tym wszystkim jeszcze dobrze wyglądały. Czy, aby to wszystko zagwarantować trzeba wybierać jedynie spośród drogich butów? Aby odpowiedzieć na to pytanie sięgnęliśmy po buty Kalenji Ekiden Active, które kosztują 99 zł. (więcej…)