16. Półmaraton Warszawski utrudnienia w ruchu
16. Półmaraton Warszawski. Jakie ulice omijać i do kiedy? [Utrudnienia w ruchu]

polecane

16. Półmaraton Warszawski. Jakie ulice omijać i do kiedy? [Utrudnienia w ruchu]

Tomasz Wołoćko
26 marca, 2022
Biegi

16. Półmaraton Warszawski przyblokuje w niedzielę od godz. 8:00 do godz. 15:00 dzielnice, takie jak Stare i Nowe Miasto, Żoliborz, Marymont, Praga Północ, Powiśle i Mokotów. Prawie 8,5 tys. biegaczy wystartuje 27 marca z ulicy Konwiktorskiej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami będzie jedna fala biegaczy. To oznacza, że utrudniania w ruchu będą zależeć od tempa biegu ostatniego zawodnika. Jakie ulice omijać i do kiedy?

16. Półmaraton Warszawski utrudnienia w ruchu

27 marca (niedziela) odbędzie się 16. Półmaraton Warszawski. Drugim bardzo ważnym biegiem będzie New Balance Bieg na Piątkę. Dwa biegi zgromadzą łącznie ok. 10 tys. biegaczy! 16. Półmaraton Warszawski jest jedną z największych imprez biegowych w tej części Europy, co także oznacza, że to właśnie ten bieg przyciągnie najwięcej zawodników – ok. 8500 osób wyruszy w 21 km trasę po Warszawie. Zaś ok. 1500 zawodników weźmie udział w drugim biegu – New Balance Bieg na Piątkę.

Start biegu zlokalizowany będzie na Nowym Mieście przy ulicy Konwiktorskiej. Jak poruszać się w 27 marca po Warszawie? Jak wygląda trasa biegu? Gdzie będą największe utrudniania w ruchu?

16. Półmaraton Warszawski utrudnienia w ruchu

Utrudniania w ruchu będą największe 27 marca (dzień startu obu biegów). Największe problemy pojawią się w okolicach startu i mety. Uczestnicy ruszą z ulicy Konwiktorskiej w kierunku Placu Wilsona. Później Mostem Gdańskim udadzą się na prawą stronę Wisły. Blisko jedna trzecia trasy 16. Półmaratonu Warszawskiego prowadzić będzie po praskiej stronie rzeki. Z powrotem do Śródmieścia trasa poprowadzi Mostem Świętokrzyskim. Z Powiśla biegacze udadzą się ulicą Rozbrat w kierunku Parku Agrykola. Ostatnie kilometry będą wiodły na południe – Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wybrzeżem Gdańskim w kierunku mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann.

16. Półmaraton Warszawski utrudnienia w ruchu

Wybrane utrudnienia w ruchu 27 marca (niedziela) to: STARE I NOWE MIASTO, ŻOLIBORZ, MARYMONT – 26 i 27 marca (sobota i niedziela). Wisłostrada (na odcinku między ul. Krasińskiego i ul. Grodzką) będzie zamknięta. Utrudniania w ruchu pojawią się od godz. 20:00 w sobotę i potrwają do godz. 21:00 w niedziele. Ulica Konwiktorska (START 16. Półmaratonu Warszawskiego 2022) będzie zamknięta od godz. 20:00 w sobotę do godz. 19:00 w niedzielę. Wybrzeże Gdańskie na odcinku między ul. Krasińskiego a ul. Grodzką (jezdnia zachodnia, meta 16. Półmaraton Warszawski) będzie zamknięta od godz. 20:00 w sobotę do godz. godz. 20:00 w niedzielę.

16. Półmaraton Warszawski utrudnienia w ruchu

Niektóre utrudnienia w ruchu 27 marca (niedziela) na PRADZE PÓŁNOC. W rejonie Placu Hallera komunikacja powinna odbywać się w oparciu o przejezdne przez cały czas we wszystkich kierunkach Rondo Starzyńskiego (za wyjątkiem przejazdu w kierunku Ronda Żaba). W godz. 8:45-12:00 wjazd do tego rejonu powinien odbywać się od strony ul. Modlińskiej (z uwagi na zamknięcie wjazdu na Pragę Mostem Gdańskim). Wyjazd w kierunku Bródna w godz. 8:45-10:45 będzie możliwy przez ul. Modlińską i Trasę Toruńską. Most Gdański – w kierunku do Śródmieścia będzie przejezdny przez cały czas. W kierunku Pragi będzie wyłączony z ruchu w godz. 8:45-10:45. Most Świętokrzyski (jezdnia południowa i południowa) – będzie zamknięty w godz. 9:00 – 12:00 (zamknięcie jezdni południowej zamyka możliwość funkcjonowania jezdni północnej) .

Wybrane utrudnienia w ruchu 27 marca (niedziela) na POWIŚLU i MOKOTOWIE. Odcinek ul. Tamka – ul. Gagarina (ciągu ulic Tamka – Kruczkowskiego – Rozbrat – Górnośląska – Hoene-Wrońskiego – Myśliwiecka – Szwoleżerów – Czerniakowska – Solec – Wioślarska) będzie wyłączony z ruchu w godz. 8:50-12:15. Przejazd między wschodnią, a zachodnią częścią Powiśla oraz przedostanie się na drugą stronę Wisły będą możliwe mostem Łazienkowskim. Ruch samochodowy w kierunku północnym na ul. Wioślarskiej i ul. Solec będzie odbywał się bez zmian. Dodatkowo pomiędzy ul. Ludną a ul. Łazienkowską będzie wydzielony pas w kierunku południowym, który umożliwi wyjazd z Powiśla mostem Łazienkowskim w kierunku wschodnim albo al. Armii Ludowej w kierunku zachodnim. Tamka (na odcinku od ul. Wybrzeże Kościuszkowskie do ul. Kruczkowskiego) – będzie zamknięta w godz. 8:50 – 12:15.

16. Półmaraton Warszawski utrudnienia w ruchu

Podane powyżej godziny są orientacyjne. 16. Półmaraton Warszawski wystartuje 27 marca o godzinie 9:00. Trasa półmaratonu to łącznie ponad 21 km. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, biegacze wystartują w jednej fali. Po przebiegnięciu ostatniego zawodnika, służby będą na bieżąco odblokowywać i przywracać normalny ruch drogowy. Największe utrudnienia w ruchu w niedzielę (27 marca) będą od ok. godz. 7:00 do godz. 15:00. Na ulicach Warszawy będzie łącznie ok. 10 tys. biegaczy.

Wszelkie nowsze informacje będziemy publikować tutaj – 16. Półmaraton Warszawski.

Materiał oprac. na podstawie: https://polmaratonwarszawski.com/drogowy/ i https://polmaratonwarszawski.com/trasa/ fot. Maraton Warszawski / informacje prasowe

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Yogi pisze:

    Może trzeba by najpierw spytać warszawiaków czy godzą się na zamknięcie połowy miasta ?

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Zegarek GPS ONmove 220 Geonaute – recenzja

Zegarek GPS ONmove 220 Geonaute to produkt dostępny w sieci Decathlon. Jego niska cena i duża liczba funkcji zaciekawiły nas do tego stopnia, że poddaliśmy go bardzo wnikliwej recenzji. Czy ONmove 220 obronił się i uzyskał pozytywny wynik w końcowej fazie testu? Jak wypadł na tle konkurencji? Zobaczcie sami.  (więcej…)