15. Poznań Półmaraton wyniki
Haftamu Gebresilase triumfuje w 15. Poznań Półmaratonie [WYNIKI]

polecane

Haftamu Gebresilase triumfuje w 15. Poznań Półmaratonie [WYNIKI]

Tomasz Wołoćko
17 kwietnia, 2023
Biegi

Haftamu Gebresilase triumfuje w 15. Poznań Półmaratonie z czasem 01:00:27. Był to debiutancki start juniora z Etiopii na dystansie 21,097 km. Pierwsza wśród pań Anchialem Haymanot (ETH) poprawiła rekord poznańskiego biegu o ponad półtorej minuty (01:07:54) ustanawiając również rekord życiowy.

15. Poznań Półmaraton wyniki
Podium w całości należało dziś do zawodników i zawodniczek z Afryki. Monika Jackiewicz – najlepsza z Polek – zameldowała się na mecie piąta, a Krystian Zalewski był siódmy wśród mężczyzn. – Poznań sprzyja debiutantom oraz tym, którzy chcą poprawiać swoje życiówki – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor 15. Poznań Półmaratonu. – Po raz kolejny potwierdziło się to na trasie naszego biegu. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim, którzy pokonywali u nas swoje słabości i walczyli o jak najlepsze wyniki!

15. Poznań Półmaraton wyniki

Zawodniczki i zawodnicy wyruszyli na trasę równo o godzinie 10.00. Czasy mierzone w trakcie biegu wskazywały, że jest szansa na rekord trasy także wśród mężczyzn. Po bardzo szybkich 15 kilometrach zwarta grupa biegaczy podzieliła się i triumfator pokonywał końcówkę trasy samotnie. Czas ostatnich pięciu kilometrów nie pozwolił ostatecznie na wynik poniżej 1 godziny. Przebieg rywalizacji wśród pań wyglądał nieco inaczej. Niemal od samego początku od reszty stawki oddzieliły się dwie biegaczki, triumfatorka oraz Ugandyjka Juliet Chekwel, która na metę przybiegła jako druga. Na mecie różnica między nimi była już bardzo spora, bowiem Haymanot na ostatnich kilometrach przypuściła samotny, skuteczny atak.

15. Poznań Półmaraton wyniki

Łącznie na starcie 15. Poznań Półmaratonu stanęło 7668 zawodników. Reprezentowali oni 32 państwa. Na trasie zagrzewała ich do walki niezawodna poznańska publiczność. Szczególny doping docierał do biegaczy ze stref kibica rozstawionych na całej trasie. O te gorące emocje zadbały grupy kibiców pod szyldem Warty Poznań, Międzynarodowych Targów Poznańskich, KKS Lecha Poznań, All Ride:24 oraz Szkoły Baletowej.

Dziękujemy Biegaczom za fantastyczną atmosferę, liczny udział w imprezie i wspaniałe rezultaty. Gorące podziękowania należą się także sponsorom za wsparcie oraz kibicom za niesamowity doping. Liczymy, że spotkamy się w kolejnych edycjach i zapraszamy na 16. Poznań Półmaraton, który zaplanowany jest na 14 kwietnia 2024 r.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; autorem zdjęć jest Jakub Kaczmarczyk

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Rolowanie mięśni – co daje i jak się rolować?

Rolowanie mięśni uśmierza ból i przywraca odpowiedni poziom napięcia mięśniowego po intensywnym treningu. Rzetelnie przeprowadzone rolowanie sprawi także, że do mięśni napłynie więcej substancji odżywczych, co przełoży się na lepsze nawodnienie tkanek, przyspieszenie procesu regeneracji oraz przyjemne dla ciała odprężenie. Jaka jest pełna lista korzyści automasażu specjalnym wałkiem? Jak wykonywać tę czynność? Czy to boli? (więcej…)