trasa 15. Poznań Półmaraton 2023
W niedzielę 15. Poznań Półmaraton! [ZNAMY CAŁĄ TRASĘ]

polecane

W niedzielę 15. Poznań Półmaraton! [ZNAMY CAŁĄ TRASĘ]

Tomasz Wołoćko
13 kwietnia, 2023
Biegi

Trasa 15. Poznań Półmaratonu. W niedzielę 16 kwietnia ulicami Poznania przebiegnie nawet 8500 zawodników biorących udział w wyścigu na dystansie półmaratonu. Trasa biegu prowadzi znanymi ulicami stolicy Wielkopolski. Jaka jest trasa biegu? Gdzie będą utrudnienia w ruchu?

trasa 15. Poznań Półmaraton 2023

Fot. Dorota Szota 

W niedzielę 16 kwietnia o godz. 10:00 ponad 8000 zawodników ruszy na trasę półmaratonu. START półmaratonu zlokalizowany będzie na ulicy Grunwaldzkiej w okolicy Poznań World Trade Center. Następnie biegacze będą biec ulicami Jugosłowiańską i Taczanowskiego. Biegacze kierować się będą w okolice Stadionu Miejskiego, a następnie w stronę Junikowa, gdzie po nawrocie w okolicach ul. Cmentarnej czekać będzie na nich pierwszy punkt odżywiania. Z Grunwaldu zawodnicy pobiegną w stronę Górczyna ulicami Jugosłowiańską i Ściegiennego, a dalej Arciszewskiego, gdzie znajdować się będzie drugi punkt odżywiania. Kolejne takie punkty będą rozmieszczone co ok. 5 km.

trasa 15. Poznań Półmaraton 2023

Następnie przez ulicę Hetmańską, Dolną Wildę, Piastowską oraz Drogę Dębińską biegacze będą zbliżali się do ścisłego centrum miasta. Trasa w Śródmieściu poprowadzi przez Garbary, Solną, Nowowiejskiego, Pułaskiego, Roosevelta. Od Mostu Teatralnego pozostanie do mety niecałe 500 m. META 15. Poznań Półmaratonu znajduje się na Placu Św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

trasa 15. Poznań Półmaraton 2023

Rekordy trasy półmaratonu należą w kategorii mężczyzn do Mohameda Esa (00:59:32), a w kategorii kobiet do Karoliny Nadolskiej 1:09:18 (rekord Polski w Półmaratonie). Trasa będzie zamknięta dla ruchu kołowego do ok. godz. 13:30. Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 3 godziny. To oznacza, że od startu (godz. 10:00) biegacze biorący udział w półmaratonie mają 180 min na pokonanie trasy (1 pętla ulicami Poznania) o długości 21,097 km.

trasa 15. Poznań Półmaraton 2023

Utrudnienia w ruchu pojawią się na trasie półmaratonu oraz w jej okolicach. Utrudnienia w ruchu wystąpią już na kilkanaście minut przed startem biegaczy. W miarę przesuwania się biegaczy trasa będzie odblokowywana. Zamknięcie głównych ulic Poznania przełoży się na duże opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej – tramwajów i autobusów. Kierowcy powinni zachować szczególną czujność i stosować się do poleceń funkcjonariuszy i służb zabezpieczających trasę 15. Poznań Półmaratonu.

Spis ulic dla trasy 15. Poznań Półmaratonu: Start – ul. Grunwaldzka, ul. Jugosłowiańska, ul. Taczanowskiego, ul. Ściegiennego, ul. Arciszewskiego, ul. Hetmańska, ul. Dolna Wilda – Rondo, ul. Dolna Wilda, ul. Piastowska, ul. Droga Dębińska, ul. Strzelecka, ul. Garbary, ul. Małe Garbary, ul. Solna, ul. Nowowiejskiego, ul. Pułaskiego, ul. Roosevelta Rondo Kaponiera, ul. Roosevelta, ul. Bukowska, ul Grunwaldzka, Meta: Plac Marka na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Program:

09.30 Ceremonia otwarcia
09.50 Rozgrzewka
10.00 Start biegaczy
ok. 11.15 Finisz pierwszych zawodników i dekoracje
13:15 Zakończenie biegu
ok. godz. 9:00 do ok. godz. 13:30 – utrudnienia w ruchu na trasie półmaratonu

Źródło: oprac. na podstawie: https://bieganieuskrzydla.pl/trasa-15-poznan-polmaratonu-szybka/ ;
https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/program/ ; https://halfmarathon.poznan.pl/strefa-zawodnika/utrudnienia-w-ruchu/  Zdjęcie otwierające: Adam Ciereszko 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Asics GEL-Kayano 25 – mistrzowski komfort i stabilizacja – recenzja

Asics GEL-Kayano 25 są butami do biegania, które stały się synonimem maksymalnego komfortu, mistrzowskiej stabilizacji i najlepszych rozwiązań technologicznych Asics. Sprawdzamy powyższe testując najnowszą odsłonę legendarnego buta zaprojektowanego przez Toshikazu Kayano pod wpływem egzoszkieletu żuka. (więcej…)