Enea IRONMAN 70.3 Gdynia
1400 śmiałków na starcie Enea IRONMAN 70.3 Gdynia!

polecane

1400 śmiałków na starcie Enea IRONMAN 70.3 Gdynia!

Tomasz Wołoćko
Styczeń 22, 2020
Aktualności

Już ponad 1400 osób zgłosiło się do startu w tegorocznej edycji Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Jako że dystans 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu nie dla każdego może wydawać się osiągalny, triathlonowy weekend w Gdyni ma też w swojej ofercie coś dla początkujących miłośników tego sportu. 

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia

Sprint Triathlon Gdynia to idealna propozycja dla tych, którzy chcą na dobre złapać triathlonowego „bakcyla”. Początek sierpnia, słoneczna Gdynia, wszechobecna atmosfera triathlonowego święta i finisz na gigantycznej mecie zlokalizowanej na środku gdyńskiej plaży. Czy można sobie wyobrazić lepsze warunki, aby zadebiutować w triathlonie i zakochać się w nim na lata?

Takie właśnie warunki stwarza Sprint Triathlon Gdynia – zawody towarzyszące Enea IRONMAN 70.3 Gdynia, rozgrywane w sobotę, w przeddzień głównej rywalizacji z udziałem zawodników z kilkudziesięciu krajów świata i najlepszych triathlonistów świata. Dystans sprinterski – 0,75 km pływania, 20 km roweru i 5 km biegu – już tak nie odstrasza, a możliwość poczucia atmosfery zawodów z legendarnego cyklu IRONMAN, a także ich obejrzenia na żywo sprawia, że ciężko później przestać myśleć o triathlonie.

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia

Co więcej, udział w Sprint Triathlon Gdynia można wziąć zarówno indywidualnie, jak i w trzyosobowej drużynie. To propozycja dla osób, które pływają, jeżdżą na rowerze lub biegają, ale nie łączą jeszcze ze sobą tych trzech triathlonowych dyscyplin. Wystarczy zebrać grupę znajomych i wspólnie przeżyć triathlonową przygodę. A jak potoczy się ona dalej? Nigdy nie wiadomo!

Enea IRONMAN 70.3 Gdynia to jedna z największych imprez triathlonowych w Europie, od kilku lat przyciągająca nie tylko 4 tysiące amatorów triathlonu, ale też znane osobistości ze świata polskiego show-businessu oraz najlepszych triathlonistów na świecie. Na trasie w Gdyni rywalizowały już tak legendarne nazwiska, jak Jan Frodeno, Daniela Ryf, Mirinda Carfrae, Timothy O’Donnell, Andreas Raelert czy Nils Frommhold. Więcej informacji na www.ironmangdynia.pl.

Źródło: informacja prasowa; Sport Evolution

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bezpieczne bieganie w upale i słońcu

Za oknami prawie pełnia lata, o czym świadczą promienie słoneczne wdzierające się niemal wszędzie od wczesnych godzin porannych i lejący się z nieba żar. Wielu z nas z niecierpliwością czekało na tę porę roku po wielu treningach wybieganych w pochmurnych i zimnych miesiącach. W tej euforii nie zapomnijmy jednak o zdrowym rozsądku, eksponując nasze ciało na słońcu. Biegamy dla zdrowia, nie po to, by je stracić. Bieganie latem nie jest łatwe, ale tych kilka prostych zasad pozwoli nam w bezpieczny sposób korzystać z uroków słonecznych dni. (więcej…)