14. PZU Półmaraton Warszawski 2019 - wyniki na mecie
14. PZU Półmaraton Warszawski 2019 – WYNIKI NA MECIE

polecane

Kamil Nowak
31 marca, 2019
Biegi

Najszybszym zawodnikiem 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego roku 2019 został Masai Gilbert z wynikiem 1:01:39, jako drugi na mecie pojawił się Kirui Peter Cheruiyot z czasem 1:01:55, na ostatnim zaś stopniu zameldował się Kiptoo Sila z wynikiem 1:02:01. Jakie wyniki na mecie osiągnęli Polacy?

Stało się faktem, że rekord trasy PZU Półmaratonu Warszawskiego nie został połamany! Najszybszym zawodnikiem 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego roku 2019 został Masai Gilbert z wynikiem 1:01:39, jako drugi na mecie pojawił się Kirui Peter Cheruiyot z czasem 1:01:55 (16 sekund straty), na ostatnim zaś stopniu podium zameldował się Kiptoo Sila z wynikiem 1:02:01 (strata 22 sekundy). Najszybszym Polakiem został Kamil Karbowiak z czasem 1:06:50 (10. miejsce w kategorii OPEN). Drugim Polakiem na mecie jest Jakub Szymankiewicz (13. OPEN) jego czas to 1:07:47, zaś trzeci na mecie zameldował się Krzysztof Wasiewicz (15. OPEN), który dotarł na metę z wynikiem 1:09:50.

Kami Karbowiak – pierwszy Polak na mecie 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego! Kamil wyrównał swój rekord życiowy w…

Opublikowany przez Maraton Warszawski Niedziela, 31 marca 2019

Najszybszą zawodniczką 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego roku 2019 została Jeptepken Gladys, która zameldowała się na mecie z wynikiem 1:10:19, jako druga pojawiła się Tabitha Wambui Oichia z czasem 1:11:07 (48 sekund straty), zaś trzecia pojawiła się Gela Abebech Muluget z czasem 1:12:19 (strata 2 minuty). Najszybszą Polką 14. PZU Półmaraton Warszawski została Natalia Mierzlikin, która pojawiła się na mecie o czasie 1:18:29 (8. OPEN), drugą Polką została Martyna Balcerzak z wynikiem 1:20:56 (10 OPEN), zaś jako trzecia wpadła na linię mety Mariola Ślusarczyk osiągając czas 1:21:35 (11 OPEN).

Zwycięzcą 14. PZU Półmaratonu Warszawskiego okazał się Kenijczyk Masai Gilbert (1:01:41).Pierwsze kobieta na mecie, to Jepkepten Gladys (01:10:19). BRAWO❗️Fot: Maciej Krüger

Wyniki wszystkich biegaczy startujących w 14. PZU Półmaratonie Warszawskim są tutaj.

Duża relacja z całego przebiegu półmaratonu prowadzona była tutaj.