14.PKO Poznań Półmaraton
14.PKO Poznań Półmaraton – co warto wiedzieć przed startem?

polecane

14.PKO Poznań Półmaraton – co warto wiedzieć przed startem?

Tomasz Wołoćko
30 marca, 2022
Biegi

Już od piątku Międzynarodowe Targi Poznańskie zamienią się w sportowe miasteczko, goszcząc na swoich terenach biegaczy – uczestników 14. PKO Poznań Półmaratonu, a także wystawców i zwiedzających targi Poznań Run Expo. Będzie to weekend pełen sportowych emocji i atrakcji.

14.PKO Poznań Półmaraton

Start 14. PKO Poznań Półmaratonu już w najbliższą niedzielę. Na liście startowej znajduje się już ponad 6500 biegaczy. Od piątku 1 kwietnia wszyscy zawodnicy będą mogli poczuć przedsmak sportowej atmosfery odbierając swoje pakiety startowe. Biuro Zawodów umiejscowione w hali nr 3 będzie dla nich dostępne w piątek i sobotę od godziny 10.00 do godziny 20.00. Uczestnicy mogą odbierać pakiety startowe osobiście lub za pośrednictwem innych osób, na podstawie karty startowej (wystarczy jej skan lub screean na telefonie), która dostępna jest na indywidualnym koncie każdego biegacza.

Dla uczestników biegu przygotowaliśmy informator, który zawiera niezbędne przedstartowe wskazówki. Dostępny jest on na stronie półmaratonu pod linkiem. Warto się zapoznać z informacjami jeszcze przed wizytą na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Na punktach odżywiania zlokalizowanych na trasie mniej więcej co około 5 kilometrów zawodnicy znajdą izotonik, kranówkę, którą wzorem lat poprzednich zapewni Aquanet S.A oraz czekoladę Terravita. Na mecie utracone po biegu elektrolity będzie można uzupełnić na stoisku Browaru Fortuna oraz spożywając świeże, pełne witamin owoce, których firma Lidl Polska dostarczy ponad 4 tony!

W kibicach moc! Tradycyjnie już zawodnicy będą mogli liczyć na wsparcie pacemakerów oraz poznańskich kibiców, którzy swym dopingiem będą zagrzewać do walki z dystansem i własnymi słabościami. Pierwsze mocne uderzenie biegacze usłyszą i zobaczą już na 4 kilometrze. Będzie to przygotowane przez Grupę MTP kibicowanie w kolorach baniek mydlanych oraz w rytmie bębnów. Za nawrotką, przy skręcie w ulicę Jugosłowiańską biegacze miną biało-niebieską strefę KKS Lech Poznań. O tym, że kibice piłkarscy w naszym mieście znają się na dopingu, nie trzeba nikogo przekonywać. Zagrzewając do walki biegaczy będą również przypominali o stuleciu Kolejorza. Ostatnie kilometry to podbieg ulicą Roosevelta, a tam strefa kibica Organizatora Półmaratonu – Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Będzie można ją wyparzeć i oczywiście usłyszeć na wysokości ulicy Zacisze. Na doping „jak w banku” będą mogli liczyć zawodnicy już na ostatnich metrach, tuż przy Bałtyku zlokalizowana będzie strefa kibica sponsora tytularnego PKO Banku Polskiego.

Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy kilometr po kilometrze, materiał video z przebiegu całej trasy. Mamy nadzieję, że będzie on pomocny w ustalaniu ostatniej przedstartowej strategii:


Zmagania biegaczy będzie można śledzić na żywo w telewizji WTK oraz poprzez aplikację mobilną. Na mecie na każdego uczestnika czekać będzie medal, w tym roku uświetniający jubileusz 100-lecia klubu KKS Lech. O jakie „cudeńko” walczyć będą półmaratończycy zobaczyć można już dziś w animacji video:


Dodatkową niespodzianką dla 1414 zawodnika na mecie będzie samochód na weekend ufundowany przez firmę Hiundai Szpot. Tak to można biegać!

Sponsorem Tytularnym Półmaratonu jest PKO Bank Polski. Imprezę wspierają również Sponsorzy: Aquanet, Lidl, Browar Fortuna oraz Terravita.

Więcej informacji: www.halfmarathon.poznan.pl

Źródło: tekst i zdjęcia, informacja prasowa; fot. Jakub Kaczmarczyk

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty do biegania po asfalcie? ASICS GEL-Nimbus 22

ASICS GEL-Nimbus 22 zmieniły moje wyobrażenie o wygodzie jaką może doświadczyć biegacz w trakcie treningu. W ostatnich latach trafiały w moje ręce wygodne buty do biegania, w których czułem komfort, bezpieczeństwo i stabilizację. Jednak ASICS GEL-Nimbus 22 tworzą osobą bajkę, piszą nową historię. (więcej…)