bieganieuskrzydla.pl

14. Krakowski Bieg Sylwestrowy: bieganie dla szampańskiej zabawy

Styczeń 1, 2018

Niesamowite, kolorowe i piękne przebrania uczestników były ozdobą 14. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego, który rozpoczął się w południe, ostatniego dnia 2017 roku na Placu Szczepańskim. Wzięło w nim udział ponad 2000 osób. Cały dochód z tej imprezy zasili konto Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

 

 

Biegaczom życzyli udanego startu, a później wręczali nagrody: Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Kamil Wojtas – Prezes Krakowskiego Klubu Biegacza Dystans. W ten ostatni dzień roku biega się zupełnie inaczej, to w końcu ostatni trening w starym, mijającym 2017 roku. Okres dla wielu do podsumowań, wspominek, a także chwili relaksu przed wieczorną szampańską imprezą.

 

Startującym sprzyjała pogoda. Do mety w dobrej formie dobiegł najstarszy zawodnik, 87-letni Jan Stachow z Krakowa. Jak widać, biegać można w każdym wieku.

 

Smoczą Piątkę najszybciej pokonał, popisując się świetnym finiszem, Adam Czerwiński z Czasławia. Na tym dystansie pierwsze miejsce w rywalizacji pań zajęła Sandra Michalak z Sosnowca, występująca w barwach AZS AWF Katowice. Radosną Dziesiątkę wygrał Krzysztof Bodurka z Nielepic, lekkoatleta AZS AWF Kraków, specjalizujący się w biegach górskich. Natomiast zmagania kobiet zdominowała dwukrotna olimpijka z Londynu – 2012 i Rio de Janeiro –2016 w chodzie sportowym Agnieszka Jerchowa z Dobczyc, znana wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Szwarnóg.

 

Tradycyjnie już po minięciu linii mety każdy biegacz otrzymał pamiątkowy medal. Były też róże dla pań, napoje musujące dla panów i słodycze dla dzieci. Nagrody za przebranie miały wyższą wartość od tych za dokonania sportowe. Pełne wyniki 14. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego TUTAJ. A po więcej zdjęć z Biegu Sylwestrowego warto zaglądnąć tutaj.

 

Szczęśliwego nowego roku! Zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń biegowych i tych prywatnych! Oby bieganie zawsze nam towarzyszyło!

 

Źródło: informacja prasowa, zdjęcia własne / archiwum

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Bieganie a tętno. O czym warto wiedzieć?

Jak należy prawidłowo mierzyć tętno? Czy regularne bieganie będzie obniżać wartość tętna spoczynkowego? O tym, co jeszcze warto wiedzieć o tętnie w kontekście biegania opowie dr Amit Batra - fizjolog w Ośrodku badawczo–rozwojowym firmy Olimp Laboratories. (więcej…)