14. Krakowski Bieg Sylwestrowy: bieganie dla szampańskiej zabawy

polecane

14. Krakowski Bieg Sylwestrowy: bieganie dla szampańskiej zabawy

Kamil Nowak
1 stycznia, 2018
Aktualności

Niesamowite, kolorowe i piękne przebrania uczestników były ozdobą 14. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego, który rozpoczął się w południe, ostatniego dnia 2017 roku na Placu Szczepańskim. Wzięło w nim udział ponad 2000 osób. Cały dochód z tej imprezy zasili konto Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

Biegaczom życzyli udanego startu, a później wręczali nagrody: Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu, Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Kamil Wojtas – Prezes Krakowskiego Klubu Biegacza Dystans. W ten ostatni dzień roku biega się zupełnie inaczej, to w końcu ostatni trening w starym, mijającym 2017 roku. Okres dla wielu do podsumowań, wspominek, a także chwili relaksu przed wieczorną szampańską imprezą.

Startującym sprzyjała pogoda. Do mety w dobrej formie dobiegł najstarszy zawodnik, 87-letni Jan Stachow z Krakowa. Jak widać, biegać można w każdym wieku.

Smoczą Piątkę najszybciej pokonał, popisując się świetnym finiszem, Adam Czerwiński z Czasławia. Na tym dystansie pierwsze miejsce w rywalizacji pań zajęła Sandra Michalak z Sosnowca, występująca w barwach AZS AWF Katowice. Radosną Dziesiątkę wygrał Krzysztof Bodurka z Nielepic, lekkoatleta AZS AWF Kraków, specjalizujący się w biegach górskich. Natomiast zmagania kobiet zdominowała dwukrotna olimpijka z Londynu – 2012 i Rio de Janeiro –2016 w chodzie sportowym Agnieszka Jerchowa z Dobczyc, znana wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Szwarnóg.

Tradycyjnie już po minięciu linii mety każdy biegacz otrzymał pamiątkowy medal. Były też róże dla pań, napoje musujące dla panów i słodycze dla dzieci. Nagrody za przebranie miały wyższą wartość od tych za dokonania sportowe. Pełne wyniki 14. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego TUTAJ. A po więcej zdjęć z Biegu Sylwestrowego warto zaglądnąć tutaj.

Szczęśliwego nowego roku! Zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń biegowych i tych prywatnych! Oby bieganie zawsze nam towarzyszyło!

Źródło: informacja prasowa, zdjęcia własne / archiwum

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Co daje bieganie? Tylko wyniki badań naukowych

Co daje bieganie? W wielu przypadkach to chęć znalezienia odpowiedzi na to pytanie sprawia, że osoby z zerową kondycją fizyczną zaczynają biegać. A lista potwierdzonych naukowo korzyści dla zdrowia jest długa. Zmniejszone ryzyko zachorowań na nowotwory czy cukrzycę typu 2, poprawa samopoczucia, redukcja stresu i lepsza samoocena – to tylko niektóre efekty regularnego treningu. Co jeszcze daje bieganie, gdy ćwiczymy regularnie? (więcej…)