3M

bieganieuskrzydla.pl

Coraz bliżej do 13. edycji Półmaratonu Warszawskiego

Styczeń 18, 2018

Poznaliśmy już trasę tegorocznego 13. Półmaratonu Warszawskiego startującego 25 marca, w ostatnią niedzielę miesiąca. To jeden z największych biegów ulicznych w Polsce i jeden z największych biegów na tym dystansie w Europie. Organizator przygotował wyjątkową niespodziankę.

 

 

 

13. Półmaraton Warszawski z pewnością będzie wyjątkowy choćby dlatego, że biegacze pobiegną w odwrotnym kierunku do tego co zazwyczaj. Spore zaskoczenie, prawda? Nie jest niczym nowym fakt poprowadzenia trasy przez najbardziej zjawiskowe oraz istotne dla historii Warszawy miejsca. Uczestnicy będą mieli możliwość rywalizacji na wybrzeżach obu stron Wisły, przekroczenia jej dwoma słynnymi mostami oraz dokładniejszego niż przy poprzednich edycjach wydarzenia zwiedzenia Pragi.

 

Duża część trasy będzie przebiegać przez Pragę, jednak start zlokalizowany został na Nowym Mieście przy ulicy Konwiktorskiej, skąd trasa została wytyczona w kierunku Placu Wilsona. Stamtąd ulicą Gwieździstą bieg ruszy pod park przy Lesie Bielańskim. Następnie, zacznie się powrót na południe. Trasa półmaratonu poprowadzi przez niezwykle malownicze Wybrzeże Gdyńskie, a następnie Wybrzeże Gdańskie. Później biegacze okrążą miejsce startu i pobiegną Mostem Gdańskim na drugą stronę Wisły w kierunku Pragi, po czym skierują się Wybrzeżem Helskim na południe. Ze starej Pragi trasa odbije na wschód, by później ulicą Jagiellońską i Zamoyskiego zwiedzać prawobrzeżną Warszawę. Kolejnym krokiem będzie pokonanie Mostu Świętokrzyskiego i dostanie się na Powiśle. W tym miejscu uczestnicy biegu będą mogli powoli już witać się z metą. Pozostanie im do przebiegnięcia tylko Wybrzeże Kościuszkowskie (w kierunku południowym), zwrot na północ, aby Wybrzeżem Gdańskim dotrzeć na linię mety. Warto podkreślić, że tegoroczny koniec trasy został zlokalizowany w miejscu, które pozwala na obsługę sporej liczby biegaczy oraz kibiców. Zapewni to wyższy komfort zarówno uczestnikom, jak i wspierającym ich kibicom.

 

Chcesz być na bieżąco z informacjami o biegu? Wszelkie materiały dotyczące 13. Półmaratonu Warszawskiego znajdują się tutaj, publikujemy je także na Facebooku.

 

Źródło: informacja prasowa, oprac. red., / zdjęcia organizatora

 

To może Ciebie zainteresować. Zobacz, jak przygotować się na półmaraton: 

Półmaraton oczami najlepszych biegaczy. Poradnik.

2 odpowiedzi na “Coraz bliżej do 13. edycji Półmaratonu Warszawskiego”

  1. Kalwa napisał(a):

    A gdzie ta niespodzianka o której pisze autor w nagłówku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Bieganie w nocy. Jak zadbać o bezpieczeństwo?

Bieganie w nocy pozwala wprowadzić do treningu nutę tajemniczości, lepiej skupić się na odczuciach, własnych myślach, ale i stać się mniej widocznym dla otoczenia. Do biegania w nocy trzeba odpowiednio się przygotować. Należy wybrać odzież, dzięki której będziemy zauważalni i skorzystać z dodatkowych akcesoriów - oświetlenia, odblasków czy światełek sygnalizujących naszą pozycję. Co warto założyć na siebie, aby być bardziej bezpiecznym? (więcej…)