Coraz bliżej do 13. edycji Półmaratonu Warszawskiego

polecane

Coraz bliżej do 13. edycji Półmaratonu Warszawskiego

Kamil Nowak
styczeń 18, 2018
Biegi

Poznaliśmy już trasę tegorocznego 13. Półmaratonu Warszawskiego startującego 25 marca, w ostatnią niedzielę miesiąca. To jeden z największych biegów ulicznych w Polsce i jeden z największych biegów na tym dystansie w Europie. Organizator przygotował wyjątkową niespodziankę.

13. Półmaraton Warszawski z pewnością będzie wyjątkowy choćby dlatego, że biegacze pobiegną w odwrotnym kierunku do tego co zazwyczaj. Spore zaskoczenie, prawda? Nie jest niczym nowym fakt poprowadzenia trasy przez najbardziej zjawiskowe oraz istotne dla historii Warszawy miejsca. Uczestnicy będą mieli możliwość rywalizacji na wybrzeżach obu stron Wisły, przekroczenia jej dwoma słynnymi mostami oraz dokładniejszego niż przy poprzednich edycjach wydarzenia zwiedzenia Pragi.

Duża część trasy będzie przebiegać przez Pragę, jednak start zlokalizowany został na Nowym Mieście przy ulicy Konwiktorskiej, skąd trasa została wytyczona w kierunku Placu Wilsona. Stamtąd ulicą Gwieździstą bieg ruszy pod park przy Lesie Bielańskim. Następnie, zacznie się powrót na południe. Trasa półmaratonu poprowadzi przez niezwykle malownicze Wybrzeże Gdyńskie, a następnie Wybrzeże Gdańskie. Później biegacze okrążą miejsce startu i pobiegną Mostem Gdańskim na drugą stronę Wisły w kierunku Pragi, po czym skierują się Wybrzeżem Helskim na południe. Ze starej Pragi trasa odbije na wschód, by później ulicą Jagiellońską i Zamoyskiego zwiedzać prawobrzeżną Warszawę. Kolejnym krokiem będzie pokonanie Mostu Świętokrzyskiego i dostanie się na Powiśle. W tym miejscu uczestnicy biegu będą mogli powoli już witać się z metą. Pozostanie im do przebiegnięcia tylko Wybrzeże Kościuszkowskie (w kierunku południowym), zwrot na północ, aby Wybrzeżem Gdańskim dotrzeć na linię mety. Warto podkreślić, że tegoroczny koniec trasy został zlokalizowany w miejscu, które pozwala na obsługę sporej liczby biegaczy oraz kibiców. Zapewni to wyższy komfort zarówno uczestnikom, jak i wspierającym ich kibicom.

Chcesz być na bieżąco z informacjami o biegu? Wszelkie materiały dotyczące 13. Półmaratonu Warszawskiego znajdują się tutaj, publikujemy je także na Facebooku.

Źródło: informacja prasowa, oprac. red., / zdjęcia organizatora

To może Ciebie zainteresować. Zobacz, jak przygotować się na półmaraton: 

Półmaraton oczami najlepszych biegaczy. Poradnik.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Kalwa pisze:

    A gdzie ta niespodzianka o której pisze autor w nagłówku?

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

      Biegnie się w odwrotną stronę niż tradycyjnie. Taka o niespodzianka 😉 Może być?

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty trailowe Altra Running Timp – recenzja

Altra Running to producent butów do biegania, który na rynku polskim jest obecny dopiero od kilku miesięcy. Jako jedni z pierwszych mieliśmy okazję testować buty tej firmy. Timp to model, który zainteresował nas nietypowym wyglądem. Jest to obuwie z dużą ilością amortyzacji i sztywnością w newralgicznych miejscach, a także intrygującymi rozwiązaniami technologicznymi. Co jeszcze można powiedzieć o butach Altra Running Timp? Jaką końcową opinię uzyskał model? (więcej…)