13. PKO Poznań Półmaraton już za mniej niż 50 dni!
13. PKO Poznań Półmaraton już za mniej niż 50 dni!

polecane

13. PKO Poznań Półmaraton już za mniej niż 50 dni!

Jerzy Stawiński
17 lutego, 2020
Aktualności

13. PKO Poznań Półmaraton startuje 5 kwietnia 2020 roku. Na udział w poznańskiej połówce zapisanych jest już ponad 6500 zawodników. Do 20 lutego obowiązuje niższa opłata startowa.

13. PKO Poznań Półmaraton już za mniej niż 50 dni!

Pomimo tego, że limit wszystkich uczestników wyznaczony jest na 10500 biegaczy nie warto zwlekać z rejestracją i zakupem pakietu startowego. Tylko do 20 lutego biegaczy obowiązuje niższa opłata startowa w wysokości 95 złotych, która następnie wzrasta do 115 złotych. Rejestracji na 13. PKO Poznań Półmaraton dokonać należy wypełniając formularz rejestracyjny lub odwiedzając bezpośrednio biuro zawodów w siedzibie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, tj: ul. Spychalskiego 34, które czynne jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 16:00.

W tym roku Parter imprezy przygotował wyjątkową niespodziankę dedykowaną dla wszystkich smakoszy piwa wolnego od procentów. Na finiszerów 13. PKO Poznań Półmaratonu czekają aż trzy rodzaje złotego trunku, którymi będą mogli świętować swój sportowy sukces na mecie! Są nimi Fortuna Czarne, Miłosław Pilzner i Miłosław Bezalkoholowe IPA!

trasa 13. PKO Poznań Półmaraton

Trasa 13. PKO Poznań Półmaratonu będzie identyczna do tej z 2019 roku. Wśród startujących wówczas zawodników wywołała ona pozytywny odbiór, a co najważniejsze sprzyjała osiąganym przez zawodników życiówkom. Zawodnicy wystartują z ulicy Grunwaldzkiej. Następnie zawodnicy będą kierować się na 3-kilometrowy odcinek ulicą Hetmańską dobiegając do niej uprzednio przez ul. Jugosławiańską, Ściegiennego i Arciszewskiego. Przed wiaduktem na ul. Hetmańskiej biegacze zbiegną w dół kierując się do poznańskiego Dębca, z którego wbiegną na kolejną, długą, bo prawie 4-kilometrową prostą prowadzącą do centrum miasta. Ostatnie 3 km to bieg przez ścisłe centrum miasta ul. Solną, al. Niepodległości, mostem Uniwersyteckim, Rondem Kaponiera. Meta czeka na biegaczy na Placu Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Sponsorem Tytularnym jest PKO Bank Polski.

Źródło: informacja prasowa; 13. PKO Poznań Półmaraton

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kalenji plecak do biegania 10 litrów TEST

Czy będą mi potrzebne rzeczy na przebranie? Jaki zapas przekąsek i płynów zabrać? Gdzie to pomieścić, aby nie ucierpiała wygoda? Czy ten plecak do biegania będzie odpowiedni, a może wziąć większy? Dylematy jak z horroru, ale przytrafiają się za każdym razem, gdy chcemy przewidzieć wszelkie ewentualności, które mogą się przytrafić podczas dalekich wypraw. (więcej…)