13. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się w innym terminie
13. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się w innym terminie!

polecane

13. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się w innym terminie!

Tomasz Wołoćko
5 marca, 2020
Biegi

W czwartek 5 marca podczas nadzwyczajnego posiedzenia sztabu kryzysowego Urzędu Miasta Poznania, Prezydent Jacek Jaśkowiak, biorąc pod uwagę zalecenia wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka, by rozważyć odstąpienie od organizacji 13. PKO Poznań Półmaratonu, podjął decyzję o odwołaniu wydarzenia zaplanowanego na 5 kwietnia.

13. PKO Poznań Półmaraton odbędzie się w innym terminie

Powodem przesunięcia terminu 13. PKO Poznań Półmaratonu jest minimalizowanie ewentualnego zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19. Do 31 marca wszyscy zarejestrowani i posiadający opłacony pakiet startowy zawodnicy zostaną poinformowani o nowym terminie 13. edycji poznańskiego Półmaratonu.

– Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników organizowanych przez nas imprez jest dla nas, organizatorów najważniejsze. Przyjmujemy decyzje o odwołaniu 13. PKO Poznań Półmaratonu spokojnie, a zawodników oraz kibiców prosimy o wyrozumiałość. Na ten moment mamy dla naszych uczestników kilka alternatywnych rozwiązań – komentuje Łukasz Miadziołko, Dyrektor Półmaratonu.

Półmaraton w ramach 21. PKO Poznań Maratonu? Prawdopodobny termin, w którym mógłby odbyć się 13. PKO Poznań Półmaraton to weekend, w którym zaplanowany jest 21. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Tym samym obie imprezy odbyłyby się w weekend 17-18 października 2020. Obecnie trwają rozmowy organizatorów ze służbami porządkowymi, instytucjami odpowiedzialnymi za organizację ruchu, sponsorami i partnerami imprezy, które pozwolą ustalić, czy możliwe jest zorganizowanie obu biegów w jednym terminie. Ostateczna decyzja podjęta zostanie do końca marca.

Jeżeli z powodów logistycznych i organizacyjnych nie będzie możliwe połączenie Półmaratonu i Maratonu w jedną imprezę to 13. PKO Poznań Półmaraton zostanie przeniesiony na 2021 rok. W obu przypadkach zawodnicy, którzy opłacili start, będą mogli tę opłatę przenieść na nowy termin Imprezy.

Uczestnikom, którzy posiadają już pakiety startowe i chcą zrezygnować ze startu w 13. PKO Poznań Półmaratonie, zostanie zwrócona opłata startowa. Osoby te prosimy o kontakt z Biurem Zawodów drogą mailową, pod adresem: info@halfmarathon.poznan.pl. W tytule wiadomości należy wpisać: Rezygnacja z udziału w 13. PKO Poznań Półmaratonie, a w treści e-maila podać swój numer startowy i numer konta, który potrzebny będzie do zwrotu opłaty startowej. Pieniądze będą zwracane zawodnikom sukcesywnie, organizatorzy zatem proszą o cierpliwość.

Źródło: informacja prasowa; fot. Adam Ciereszko

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Batony Nature’s Bakery – recenzja

Apetycznie wyglądające opakowania batonów Nature’s Bakery skusiły nas do ich zakupu. Dodatkowo krzykliwe hasła mówiące o tym, że są to batony wyprodukowane na bazie naturalnych składników przypieczętowały decyzję. Czy faktycznie Nature’s Bakery to sama natura?  (więcej…)