13. Krakowski Bieg Sylwestrowy

polecane

13. Krakowski Bieg Sylwestrowy

Kamil Nowak
2 stycznia, 2017
Biegi

W ostatni dzień starego roku odbył się 13. Krakowski Bieg Sylwestrowy, który obfitował w poprzebieranych biegaczy. Zobacz wyjątkową galerię zdjęć z tego wydarzenia. Fantazja niektórych uczestników nie znała granic.

13. Krakowski Bieg Sylwestrowy

Sportową rywalizację 13. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego zdominowali znani lekkoatleci z tytułami i rekordami. Jeszcze większe uznanie zdobyli jednak autorzy najbardziej pomysłowych przebrań. Wszyscy razem dorzucili cegiełkę na rzecz małych pacjentów Instytutu Pediatrii CM UJ i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Organizatorzy postanowili bowiem przekazać dochód Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.

W sobotę, 31 grudnia w samo południe wystartowało z Małego Rynku z górą 2000 biegaczy, mieli do wyboru: „Smoczą Piątkę” lub „Radosną Dziesiątkę.

Po kwadransie najszybsi pojawili się w tym samym miejscu – już na mecie tegorocznych zmagań. Jako pierwszy Adam Czerwiński. W ścisłej czołówce przybiegła najlepsza z pań na dystansie 5 km Katarzyna Broniatowska, do tego w efektownym stroju… chirurga.

Niewiele ponad pół godziny potrzebował na pokonanie 10 km Maciej Lubieniecki. W kategorii kobiet zwyciężyła natomiast dobrze znana z krajowych i zagranicznych zawodów Paulina Golec, która zadbała również o sylwestrowe akcenty swojego sportowego stroju.

Naszej redakcji nie mogło zabraknąć na tym wydarzeniu. Poniżej znajdują się wybrane zdjęcia z 13. Krakowski Bieg Sylwestrowy:

13. Krakowski Bieg Sylwestrowy

13. Krakowski Bieg Sylwestrowy

13. Krakowski Bieg Sylwestrowy

13. Krakowski Bieg Sylwestrowy

Informacja prasowa / opracowanie red. 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Pierwszy zegarek z GPS. Na co zwracać uwagę?

Zegarek z GPS, to krok w stronę lepszej analizy treningu. Zegarek z GPS pomoże nam praktycznie w każdej sytuacji poprzez precyzyjne określanie przebytego dystansu, prędkości, tętna, a kończąc na wyznaczeniu wielu innych parametrów, jak np. ilości spalonych kalorii, temperatury otoczenia czy wysokość n.p.m. Jak odnaleźć się w tych wszystkich funkcjach i wybrać zegarek, który dla nas będzie najlepszy?  (więcej…)