11.PKO Poznań Półmaraton 2018 – zapisy czas start

polecane

11.PKO Poznań Półmaraton 2018 – zapisy czas start

Kamil Nowak
21 grudnia, 2017
Biegi

W czwartek 21 grudnia uruchomiona została możliwość zapisów na przyszłoroczny 11. PKO Poznań Półmaraton. Jeden z najpopularniejszych półmaratonów w kraju odbędzie się 15 kwietnia 2018 roku. Organizator przygotował kilka niespodzianek m.in. zwolnienie z opłaty rejestracyjnej dla osób, które przebiegły wszystkie dotychczasowe półmaratony poznańskie. Co jeszcze zaplanowano?

Już można zapisywać się do 11.PKO Poznań Półmaratonu na 2018 rok. Zapisy potrwają do 14 kwietnia pod warunkiem, że wcześniej nie wyczerpie się limit miejsc, który ustanowiony został na 14000 osób. Do 4 kwietnia można przepisać numer startowy na inną osobę, jeśli okaże się, że nie będziemy mogli wziąć udziału w zawodach.

Organizator zaprasza do rejestracji przez specjalnie przygotowany formularz znajdujący się na stronie internetowej pod tym adresem, kliknij. Od momentu rejestracji w przeciągu 7 dni należy dokonać wpłaty za udział na wskazane konto bankowe. Osoby ceniące tradycyjne formy zapłaty mogą zgłaszać się do Biura Zawodów od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 (kasa czynna jest do godziny 15.00).

Osoby, które mają na swoim koncie przebiegnięcie wszystkich dotychczasowych półmaratonów poznańskich są zwolnione z opłaty startowej w 11. PKO Poznań Półmaratonie. To ukłon organizatora w stronę wiernych biegaczy, którzy pomimo bogatego ogólnopolskiego kalendarza imprez biegowych, corocznie decydują się wystartować na dystansie 21,195 km w stolicy Wielkopolski. Biorąc udział w kwietniowym biegu, system rozpozna osoby, które przebiegły dziesięć poprzednich edycji poznańskiego półmaratonu i automatycznie zwolni je z opłaty startowej.

Biegacze, którzy przebiegną poznański półmaraton otrzymają 20% zniżki na opłatę startową w październikowym maratonie. Ofertę nazwano „oszczędnościową” i zaplanowano na nadchodzący sezon biegowy. Zatem każdy, kto ukończy 11. PKO Poznań Półmaraton i zdecyduje się wystartować w 19. PKO Poznań Maratonie, otrzyma specjalną ofertę cenową na bieg na królewskim dystansie – 20% zniżki. Co prawda, samej ceny pakietu startowego na maraton jeszcze nie ustalono, ale zniżka jest gwarantowana.

Zarazem poznaliśmy już daty dwóch przyszłorocznych biegów rozgrywanych w stolicy Wielkopolski:

15.04.2018 – półmaraton poznański,
21.10.2018 – maraton poznański.

Źródło: oprac. na podstawie informacji ze strony halfmarathon.poznan.pl / foto: Przemysław Szyszka

To może Ciebie zainteresować:

Półmaraton oczami najlepszych biegaczy. Poradnik.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Taktyka na maraton – jaką przyjąć? O co zadbać?

Taktyka na maraton bez wątpienia jest jedną z kluczowych cech determinującą uzyskany wynik. Istotna, ponieważ pozwoli uporządkować wiele spraw i nadać im określone znaczenie. Maraton to nie tylko dystans, ale długie tygodnie przygotowań i mocne utrzymanie motywacji treningowej. Gdyby zdobycie tytułu maratończyka było takie łatwe, to prawie każdy by taki posiadał. Jak ważna w tej walce jest głowa? Jaka taktyka na maraton może okazać się złotym środkiem do osiągnięcia sukcesu? (więcej…)