bieganieuskrzydla.pl

11.PKO Poznań Półmaraton 2018 – zapisy czas start

W czwartek 21 grudnia uruchomiona została możliwość zapisów na przyszłoroczny 11. PKO Poznań Półmaraton. Jeden z najpopularniejszych półmaratonów w kraju odbędzie się 15 kwietnia 2018 roku. Organizator przygotował kilka niespodzianek m.in. zwolnienie z opłaty rejestracyjnej dla osób, które przebiegły wszystkie dotychczasowe półmaratony poznańskie. Co jeszcze zaplanowano?

 

 

Już można zapisywać się do 11.PKO Poznań Półmaratonu na 2018 rok. Zapisy potrwają do 14 kwietnia pod warunkiem, że wcześniej nie wyczerpie się limit miejsc, który ustanowiony został na 14000 osób. Do 4 kwietnia można przepisać numer startowy na inną osobę, jeśli okaże się, że nie będziemy mogli wziąć udziału w zawodach.

Organizator zaprasza do rejestracji przez specjalnie przygotowany formularz znajdujący się na stronie internetowej pod tym adresem, kliknij. Od momentu rejestracji w przeciągu 7 dni należy dokonać wpłaty za udział na wskazane konto bankowe. Osoby ceniące tradycyjne formy zapłaty mogą zgłaszać się do Biura Zawodów od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 (kasa czynna jest do godziny 15.00).

 

Osoby, które mają na swoim koncie przebiegnięcie wszystkich dotychczasowych półmaratonów poznańskich są zwolnione z opłaty startowej w 11. PKO Poznań Półmaratonie. To ukłon organizatora w stronę wiernych biegaczy, którzy pomimo bogatego ogólnopolskiego kalendarza imprez biegowych, corocznie decydują się wystartować na dystansie 21,195 km w stolicy Wielkopolski. Biorąc udział w kwietniowym biegu, system rozpozna osoby, które przebiegły dziesięć poprzednich edycji poznańskiego półmaratonu i automatycznie zwolni je z opłaty startowej.

 

Biegacze, którzy przebiegną poznański półmaraton otrzymają 20% zniżki na opłatę startową w październikowym maratonie. Ofertę nazwano „oszczędnościową” i zaplanowano na nadchodzący sezon biegowy. Zatem każdy, kto ukończy 11. PKO Poznań Półmaraton i zdecyduje się wystartować w 19. PKO Poznań Maratonie, otrzyma specjalną ofertę cenową na bieg na królewskim dystansie – 20% zniżki. Co prawda, samej ceny pakietu startowego na maraton jeszcze nie ustalono, ale zniżka jest gwarantowana.

 

Zarazem poznaliśmy już daty dwóch przyszłorocznych biegów rozgrywanych w stolicy Wielkopolski:

15.04.2018 – półmaraton poznański,
21.10.2018 – maraton poznański.

 

Źródło: oprac. na podstawie informacji ze strony halfmarathon.poznan.pl / foto: Przemysław Szyszka

 

To może Ciebie zainteresować:

Półmaraton oczami najlepszych biegaczy. Poradnik.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Stopy biegacza bez kontuzji. Ortopeda przedstawia tajniki sztuki

Jak chronić stopy przed kontuzjami? Co może robić biegacz, aby wzmacniać i rozciągać mięśnie stóp? Dlaczego tak ważne staje się prawidłowe dobieranie butów do biegania? O wszystkich kwestiach związanych ze stopami biegacza opowie dr Mateusz Janik – ortopeda i traumatolog w Carolina Medical Center w Warszawie. (więcej…)