3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski – 7079 osób na mecie

polecane

Kamil Nowak
16 października, 2016
Biegi

7079 biegaczy ukończyło 3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski. To o 1236 zawodników więcej niż w zeszłym roku. Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo z czasem 1:02.59 zwyciężył w 3. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim. 4 sekundy za nim na płycie TAURON Areny Kraków finiszował aktualny mistrz Polski w półmaratonie Szymon Kulka.

Cracovia Półmaraton Królewski

Autor zdjęcia:  Szymon Gruchalski; MCH/ZIS

Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo z czasem 1:02.59 zwyciężył w 3. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim. 4 sekundy za nim na płycie TAURON Areny Kraków finiszował aktualny mistrz Polski w półmaratonie Szymon Kulka. Najlepszą kobietą okazała się również obecna posiadaczka tytułu najlepszej półmaratonki w Polsce Izabela Trzaskalska z wynikiem 1:11.33. W biegu wystartowało 7100 osób, a ukończyło go 7079 z nich.

3. Stellah Jepngetichbarsosio, Kenijka – 01:12:42

3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski był ostatnim etapem Królewskiej Triady Biegowej. Wręczono 500 statuetek biegaczom z najniższą sumą czasów uzyskanych w 15. PZU Cracovia Maraton, 10. PZU Biegu Trzech Kopców i 3. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim. Pozostali zdobywcy Królewskiej Triady Biegowej 2016 zostaną uhonorowani zgodnie z zapisami w regulaminie.